Annyi minden történik egy hét leforgása alatt, hogy a ember csak úgy kapkodja a fejét: Olaszországban hatalmasat nyert a szuverenista jobboldal – akiket Brüsszelből azonnal meg is fenyegettek, hogy ne merjenek eltérni attól az önpusztító narratívától, amelyet az Egyesült Államok az EU-n keresztül a tagállamoknak diktál. Az „ébredezés” akár még optimizmusra is okot adhatna, csakhogy a Nyugat újabb szankciós csomagot akar, miközben “véletlenül” felrobbant az Északi Áramlat, a nagyhatalmak pedig egymásra mutogatnak, hogy ki lehet a felelős a támadásért. A sok fontos hírre való tekintettel az R56 Sörözőben egy profi elemzői stáb ült össze: Halkó Petrával, a Századvég vezető elemzőjével, a Kontra.hu kiadójának vezérigazgatójával, Szilvay Gergővel, a Mandiner főmunkatársával és Gav Duncan újságíróvalpróbálta megfejteni Varga Ádám és Dezse Balázs a jövőt, az elmúlt hét eseményeinek tükrében.
Gav Duncan szomorúnak tartja, hogy a Nyugaton mindenki elhiszi, hogy az oroszok követték el a támadást, hiszen nekik elég lett volna szerinte csak elzárni a csapot, felesleges lett volna különleges alakulatokat és tengeralattjárókat bevetni az ügy érdekében.
Szilvay Gergő legszívesebben az amerikaiakra kenné az ügyet, Halkó Petra viszony egyértelműen kijelentette, hogy a nagyhatalmak között kell keresni a bűnöst, hiszen Európa ezáltal kiszolgáltatottabbá válik, mint valaha volt. Szerinte ennek a háborúnak Európa nem résztvevője, a következményeket mégis ő szenvedi el a legnagyobb mértékben.
Varga Ádám az eset kapcsán arra emlékeztetett, hogy februárban Joe Biden megmondta, hogy valami ilyesmi fog történni, ha Oroszország előre nyomul, sőt, az amerikai elnök arra a felvetésre, mely szerint ezek a vezetékek európai fennhatóság alatt állnak azt mondta: erre is megvannak a módszereik.
Megállapodás született azzal kapcsolatban, hogy Európa annyira felelőtlenül viselkedik minden téren ebben a háborús időszakban, hogy az igenis veszélyezteti a jelenét is, de a jövő generációját is.
Elhangzott az a kérdés is a brüsszeli vezetéssel kapcsolatban, hogy miért bízzuk magunkat olyan emberekre, akik nem viselik a döntéseik súlyát és ezeknek a következményeit mind az európai emberekre szeretnék ráterhelni, többek között azzal, hogy télen nem lehet fűteni, nyáron pedig lehetőleg senki ne fürödjön, csak szellőztesse ki magát.