Szokatlanul hosszú, ám kordokumentum értékű és hol szívet szorító, hol rendkívül drámai Polbeat-beszélgetésben tártuk fel, hogyan harcoltak a Corvin közi, Üllői úti pesti srácok 1956-ban, hogyan tartották állásaikat a november 4-i, totális szovjet invázió után, teljes reménytelenségben, mégis hősiesen kiállva még november közepéig. Varga János Corvin közi szabadságharcos, “a Janika”, illetve “a Kicsi”, a múlt hét szerdáján elhunyt Wittner Mária harcos- és elítélt társa, illetve Cey-Bert Róbert író, az Üllői úti felkelő csoport tagja elevenítette fel adásunkban a győztes forradalom egy hetének napjait, majd a letámadást és a vakmerő ellenállás időszakát. Stefka Istvánnal és Huth Gergellyel beszélgetve, a Revolution ’56 Szabadságharcos Sörözőben, nézőink kérdéseire is válaszolva a szabadságharcosok visszaemlékeztek Wittner Mária tetteire, barátságára. Varga János részletes elbeszéléséből az is kiderül, hogy a kommunisták által halálra ítélt Wittner Mária és mártírtársnői milyen kivételes bátorsággal vettek részt a harcban, milyen emberfeletti önfeláldozást vittek véghez a magyar nemzet szabadságáért.
(Érdemes összevetni az első forrásból hallható, történészek által is megerősített elbeszélést az “ágens-enciklopédiában”, azaz a Wikipédián olvasható, diákok tömegeit megtévesztő aljas relativizálással és hazugsággal, miszerint a Corvin közi ellenállók mindössze egy napig tartották állásaikat. Persze a gátlástalan történelemhamisítás nem hivatkozás nélküli: a Wittner Máriát és Tóth Ilonkát, illetve a többi elítélt vagy kivégzett hős lányt kétes alakokként láttató Eörsi László kommunista-szabad demokrata “történészre” hivatkozva állítják mindezt.)
Természetesen a PestiSrácok.hu hűséges olvasóinak-nézőinek azt javasoljuk, hogy a kacifántos múltú Eörsi és a Wikipédia helyett inkább a még velünk élő szabadságharcosok, vagy Schmidt Mária történész professzor ITT is visszanézhető szavait tekintsék etalonnak 1956-ról és a Corvin köziekről.
Készítette: PestiSrácok.hu. Nyitóképünkön a kivégzett Sticker Katalin és a halálra ítélt, majd végül 1970-ig börtönben fogva tartott Wittner Mária látható a Corvin közben, 1956 novemberének legelső napjain