A csaknem száz évet megért Püski Sándor, a könyvkiadó alapítója hetven évig vezette a könyvesházat, és olyan könyveket adott ki, amelyek a magyarság számára értéket jelentettek.
A már 80. évéhez közeledő Püski István vezeti jelenleg a Püski Könyvesházat. Olyan népi, nemzeti írók műveit adták ki kezdettől fogva, amelyek sohasem tartoztak a szórakoztató olvasmányok közé. Cserébe a líra, a próza és a dráma műfajában is időtálló műveket adott ki Püski Sándor, többek között Erdélyi József, Sinka István, Szabó Pál, Takáts Gyula vagy Tersánszky Józsi Jenő műveit. Persze kiadtak tudományos és radikális politikai mondanivalót hordozó könyveket is, az úgynevezett Magyar Élet kiadványokat, mint László Gyula műve a kettős honfoglalásról, Kodolányi János, Németh László, Szabó Dezső és Veres Péter írásait.
A kommunista rémuralom 1950-ben államosította a kiadót. Miután kilátástalannak tűnt, hogy valaha is könyveket adhatnak ki Püskiék, a család 1970-ben Amerikába emigrált és a magyar emigráció segítségével Püski Sándor visszatérhetett hivatásához, a könyvkiadáshoz. Egymás után jelentek meg az 1956-os forradalomról és szabadságharcról könyvek, amelyeket Magyarországon tiltottak, amelyekről hallgattak. Király Béla, Kopátsy Sándor, Faludy György művei a New York-i könyvesbolt kirakatába kerültek. De a kádári, bolsevista rendszer kegyetlenségeit bemutató könyvek is megjelentek, mint Csurka István vagy Csoóri Sándor írásai, végül Duray Miklós Kutyaszorító könyve Csoóri Sándor előszavával végleg kiütötte a biztosítékot. Püskiék csak a rendszerváltás után térhettek haza.